تبلیغات
آیدان+آیدان+اصل+نمایندگی+آیدان+آیدان+اورجینال+خرید+آیدان+اصلی+آیدان کوچک کننده بینی آیدان - بینی بزرگ بودن یا نبودن

بینی بزرگ بودن یا نبودن

تاریخ:سه شنبه 28 آذر 1391-01:14 ب.ظ

 خاصیت بینی

دماغ به جز مسئله زیبایی و این که گاه گاهی برای تنفس و بوییدن از آن استفاده می شود(!) نقش های زیاد دیگری هم در زندگی ما ایفا می کند. به عنوان مثال این که روی نوک آن عینک بگذاری و از بالای عینک زل بزنی توی دوربین یا به چشم طرف مقابل. در این حالت دماغتان بلندتر به نظر می رسد.

در زمان قدیم بعضی ها موقع چاق سلامتی دماغ خود را به هم می ساییدند و خیلی ها هنگام حال و احوال کردن می پرسیدند، «چطوری؟ دماغت چاقه؟».

در کوچه و محله، توی اداره ، بین فک و فامیل به کسی که خیلی فیس و افاده داشت، می گفتند: «فلانی از دماغ فیل افتاده». اگر دماغ اهمیت نداشت هیچ وقت به بعضی آدم ها نمی گفتند : «دست از سر کچل ما بردار، این قد موی دماغ نشو». و یا به کسی که در رسیدن به مقصد یا آرزویی شکست می خورد، نمی گفتند: « از هوا کوفته می یاد، بوی دماغ سوخته می یاد»...

جایی خوانده بودم، در مقطعی از زمان، داشتن بینی بزرگ نشانه اقتدار و قدرت بود و یا کسی که دماغی بزرگ دارد، نشانه قلب مهربان اوست. هم اکنون نیز در بعضی از کشورها، دلشان برای دماغ بزرگ غنج می رود! و با حسرت به آن نگاه می کنند. خلاصه این که دماغ بزرگ، زمانی برای خودش قرب و منزلتی داشته و کلی مایه پز بوده است. البته امروزه به لطف اینترنت، ماهواره و رسانه های جمعی سلیقه ها عوض شده، خیلی ها بینی کوچک و سربالا را ترجیح می دهند.

▪ مزاحمت برای دیگران

بعضی ها تصور می کنند دماغ فقط مال این است که هنگام شست وشو داخلش آب کنی و صدایش را دربیاوری. همان کاری که همسایه طبقه بالایی ما هر روز صبح بعد از بیدارشدن انجام می دهد. البته یکی از خاصیت هایش این است که نمی گذارد اداره ما دیر شود زیرا صدای آن مثل شیپور بیدارباش می ماند. این از مزایای زندگی آپارتمان نشینی است.

▪ استفاده از علم ریاضی

گروهی دیگر از تاریخ نویسان قلابی، فلسفه جراحی بینی را به فیثاغورث، ریاضی دان بزرگ نسبت می دهند وی که دماغی از نوع چندضلعی داشت، تلاش بسیار کرد تا فرمولی را برای تناسب بینی بیابد، تا این که بالاخره فرمولC۲= B۲ +A۲ را مبنی بر این که؛ مربع وتر برابر با مجموع مربعات دو ضلع دیگر، به دست آورد.

▪ روم باستان ، پیشگام در عمل جراحی بینی

به گفته همان جاعلان تاریخ، اولین عمل جراحی زیبایی نیز در زمان روم باستان صورت گرفت. نقل است در آن زمان دست و پای اسیران را غل و زنجیر می کردند و حیوانات گرسنه را به جان آنان می انداختند. می گویند شخصی به نام «روبرتو بینی» بر اثر حمله شغال، تکه ای از دماغ خود را از دست داد. گویند تا مدت ها مردم وی را به باد ریشخند می گرفتند به حدی که دیگر تاب ماندن نیاورد و به کوه و بیابان زد. آن قدر رفت و رفت تا به تهران رسید. در پایانه ورودی شهر ، انبوهی از جوانان زن و مرد را دید که به استقبال وی می شتابند و راز زیبایی او را می پرسند! در تاریخ آمده است در اندک زمانی تعداد زیادی زن و مرد گرد آمدند تا به قصد روم لشکرکشی کنند، به امید اسارت! روبرتو به آنان قول داد به ازای گرفتن چند میلیون، دماغ آن ها را نیز همانند دماغ خود کند.

● تحقیقات میدانی

برای این که اطلاعات دقیق تری در ارتباط با تعمیر این عضو چندکاره کسب کنم، از آهوی قلم خواستم در اطراف مطب بعضی از پزشکان پرسه بزند. گاهی نیز خود دل را به دریا می زدم و به بهانه های مختلف وارد مطب آنان می شدم.در اتاق انتظار یکی از دکترها، همه رقم دماغ موجود بود. کوفته ای ، خنجری، قلمی ، نیم قلمی، عقابی، رومی، گوشتی، استخوانی ، بلند ، کوتاه ، پخش ، یکی از مراجعان که دماغ نیم قلمی داشت، شرح حال خود را این طور بیان کرد: از دوره نوجوانی تصور می کردم شکل ظاهری بینی ام بدجوری تو ذوق می زند. وقتی خودم را در آینه نگاه می کردم، اولین چیزی که جلب توجه می کرد، دماغ بود واسه همین همیشه منتظر اولین فرصتی بودم تا مسئله تعمیر آن را با خانواده مطرح کنم. اما وقتی به جیب بابا نگاه می کردم، از گفتن آن منصرف می شدم تا این که اولین خواستگارم بعد از کلی رفت و آمد، رفت و دیگر نیامد! تنها یک تلفن زد و گفت: «شما همه چیزتان خوبه و از همه نظر مناسب. فقط دماغت همچی ، یه کمی بزرگ است ...» برای من که دماغم خیلی هم بد نبود در آن زمان آسمان به زمین رسید و غرغرکردنم بلند شد. آن قدر به پدر و مادر بیچاره نق زدم که طاقتشان سرآمد تا آنجا که بابا حاضر شد سنواتش را بگیرد تا من بتوانم دماغم را عمل کنم . وقتی مقدمات عمل فراهم شد، به دکتر گفتم لطفا فقط به اندازه یک نوک انگشت از سربینی ام بردارین و او هم قبول کرد.البته نمی دانستم دکتر در آن لحظه انگشت کوچک خود را در نظر گرفته و به همین دلیل بعد از خوابیدن ورم مشخص شد دماغم بیش از حد کوچک شده است. حال که در آینه نگاه می کنم، در نظر اول دماغم را پیدا نمی کنم و نفس کشیدن هم برایم مشکل شده است!

● اشتغال زایی به سبک دلنازک

آیا می خواهید پولدار شوید؟ آیا مایلید پولتان از پارو بالا برود و توی آن غلت بزنید؟ حساب بانکی تان چطور؟ اگر بانک به شما یک دسته چک شانصد برگی بدهد چه حالی پیدا می کنید؟ من راز موفقیت را به شما می گویم.

باید خیلی زود آستین و پاچه ها را بالا زده، از همین امروز شروع کنید. این هم یک شغل پردرآمد! چون به شما علاقه مندم این راز را خیلی آهسته، فقط به شما می گویم: «این روزها پول و موفقیت توی دماغ است!» یعنی چه؟ یعنی این که کافی است شما فقط دست به دماغ بزنید و کلی هزار تومان دستمزد بگیرید . آن هم از روی میز! چه رسد به روزی که بتوانید آن را جراحی کنید. آن وقت هم از روی میز و هم از زیرمیز! نگران نباشید. فقط قدری جگر می خواهد که حتما دارید! چند تا ابزار ساده مثل تیغ موکت بری یا قیچی باغبانی و یک عدد خودکار برای قالب زدن سوراخ های بینی که اگر صاف و صیقلی باشد بهتر است. کمی هم اطلاعات ساده، در این حد که مثلا به جای دو تا سوراخ، سه تا درست نکنید و موقع عمل به یاد داشته باشید که سوراخ ها در زیر آن قرار دارد، نه در بالا یا روبرو! خلاصه کاری نکنید که کار به شکایت و محکمه بکشد! کمی هم چسب و پنبه نیاز دارید که می توانید از بقالی تهیه کنید. دست آخر یک منشی با کلاس دماغ عمل کرده. پورسانت ما هم یادتان نرود!خاطرتان که هست؛ همین دیروز ، تنها عده معدودی تلفن همراه داشتند. ولی اکنون حتی نیمی از متکدیان هم تلفن همراه دارند. تازه خیلی از بچه مدرسه ای ها هم برای بلوتوث زدن، یک دانه از آن ته کیفشان پیدا می شود. عمل زیبایی دماغ نیز به همین صورت است. ابتدا آن ها که پول دارترند، سپس آن ها که مجبورند و بعد؛ هرکسی که روی صورت خود یک دماغ دارد می خواهد عمل کند! خیلی ها هم که شاید نیازی به عمل بینی نداشته باشند شتاب می کنند، از هم سبقت می گیرند تا از قافله مد عقب نمانند. درد و ناراحتی و عوارض احتمالی و از همه جانسوزتر مسئله مالی آن را به جان می خرند تا در مسابقه چشم و هم چشمی یا دماغ و هم دماغی، شرکت جویند. و دیری نمی پاید که در هر کوی و برزن گدایان خوش تیپی مشاهده می شوند که خواهند گفت: «برای آمرزش روح اموات، به من مسکین دماغ عمل کرده کمک کنید.»...
 
 
  
 
 
 
 
 
 
   دل نازک 
 
 
   روزنامه خراسان ( www.khorasannews.com )
 
vitamin b foot pain
سه شنبه 6 تیر 1396 02:12 ب.ظ
Hi my friend! I want to say that this article is amazing, great written and include approximately all vital
infos. I would like to look more posts like this.
roseleezajdel.blog.fc2.com
چهارشنبه 3 خرداد 1396 08:57 ب.ظ
I simply could not depart your website before suggesting that I extremely loved the usual information a person provide on your visitors?
Is going to be again incessantly in order to investigate
cross-check new posts
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر